Уапсен Игор Дурловски

Оперскиот пејач со светско реноме, Игор Дурловски, е уапсен утринава, заедно со Митко Чавков, актерот Владо Јовановски и други пратеници и граѓани, за настаните од 27. април во Собранието.

Инаку, Дурловски во мај поднесе оставка од директорското место во МОБ, и од позицијата професор на Факултетот за музичка уметност.

Истите ги објави на Фејсбук.

Се очекуваат повеќе детали за апсењето.

 

 

 

 

28.11.2017 - 09:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега