Уапсен гостиварец- наместо по наредба од полицијата да застане, тој со моторциклот удрил во нив

Маж од гостиварко уапсен е утринава откако одбил да застане по наредба на полицијата и наместо тоа со моторцикл удрил во нив.

- Рано утринава околу 01.00 часот полициски службеници го привеле Б.В.(24) од село Дебреше, гостиварско, затоа што на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар, управувајќи мотоцикл „трува“ со гостиварски регистарски ознаки, не застанал на наредба од полициски службеник кој вршел службени дејствија, а потоа го удрил со мотоциклот- известуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега