Уапсен братот на Сека Алексиќ, се огласи и пејачката: „Јас немам ништо со тоа“

Пејачката Сека Алексиќ за Курир.рс го искоментира апсењето на нејзиниот брат Неџад Амиќ.

-Возрасен човек на 42 години сам си го одбира своето друштво и одговара за своите постапки! Јас со тоа апсолутно немам ништо и се што ќе направи, прави заради себе - рекла пејачката.

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсиле Неџад Рамиќ поради постопење основи за сомнение дека извршил кривично дело - изнуда.

Тој во повеќе наврати доаѓал во една продавница во Стара Пазова и од сопственикот, упатувајќи му закани, барала да му исплати 2.000 евра.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега