Уапсен Албанец на граничниот премин „Стење“

Вчера околу 05 часот и 20 минути, од страна на патрола од Полициската станица за Граничен премин “Стење“ кај месноста „раскрсница за село Стење“ било забележано патничко моторно возило џип “Мицибуши“ со бугарски национални ознаки управувано од 56- годишниот А.В во Р.Албанија, соопштуваат од полиција.

Оттаму велат дека по извршените проверки било констатирано дека тој остварил илегален влез во Р.С.М. поради што истиот бил приведен во Полициската станица за Граничен премин “Стење“ за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега