Уапсен 24-годишник - полицијата му најде марихуана

Денеска полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.Ш.(24) од село Романовце,кумановско.При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени и одземени 12 опаковки марихуана. С.Ш. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

29.03.2023 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега