"Уа предавници" викаат демонстрантите пред Собранието

 

Уа предавници, скандираат демонстрантите кои се собраа пред Собрание по повод седницата за Законот за јазиците.

Пред Собранието се распоредени и полицајци.

Пратениците веќе влегоа, па се очекува седницата да почне секој момент.

 

 

 

 

14.03.2018 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа