Твитер го блокираше Филипче

Твитер го блокираше официјалниот профил на министерот за здравство, Венко Филипче поради „забележана необична активност“.

На 16-ти месецов профилот на Филипче беше ставен на рестрикција од страна на социјалната мрежа откако, наводно при логирање бил внесен погрешен код за верификација.

 

01.08.2021 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега