Турски државјанин баран со Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

40-годишен турчин е лишен од слобода на скопскиот аеродром.

Вчеравечер околу 20 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“ од слобода бил лишен Е.А.(40) од Турција, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“, по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка - Интерпол, соопштуваат од МВР.

 
 
 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега