Туристи бесни: Во центарот на Рим купиле сендвичи па добиле огромна сметка

Едно семејство купило три хот дог сендвичи и пијалок во центарот на Рим, но кога ја виделе сметката, малку е да се каже дека се изненадиле.

Само еден хот- дог чинел 22 евра, а услугата околу 20 евра, така да целата сметка била околу 119 евра.

„Вчера вечер го потрошив истиот износ во друг ресторан, но за комплетна вечера за честворица“ еакол Лео Рекија.

Менаџерот дал објаснување  дека цените се истакнати и сите може да ги погледнат. Тој нагласил дека неговиот локар бил близу Ватикан, а сето тоа чини, рекол спотвеникот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 21:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега