Турчин се обидел да направи голема измама на „Деве Баир“

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, информира МВР.

Против В.Е. е поднесена пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

„На 30.09.2022 на граничен премин „Деве Баир“, пријавениот дал на увид турски документи, и тоа возачка дозвола и два зелени картони, за кои било констатирано дека се фалсификувани“, соопштија од МВР.

03.10.2022 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега