Трудо „упадна“ со кајак на свадба

 

Канадскиот премиер Џастин Трудо приреди вистинско изненадување кога на една свадба „упадна“ со кајак. 

Канадскиот премиер, на денот на свадбата на Мишел и Ханер, кајакарел во близина на националниот парк во Викторија. 

Тој одлучил да се доближи до младенците и да им честита за свадбата. 

Мишел била воодушевена од бакнежот што го добила од Турдо.

 

 

 

13.08.2017 - 13:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа