Тројца Кубанци приведени поради незаконско минување на границата

Тројца кубански државјани вчера биле лишени од слобода во близина на река Негорчанка, на граничната линија со Грција, поради незаконско преминување на државната граница.

Како што соопшти МВР, тројцата Кубанци, Ј.О.Ф.С.(29), С.Ф.Ј.(32) и Ј.А.Х.С.(32), биле лишени од слобода вчера во 10.40 часот.

Лицата се предадени на полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 11:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега