Трогателно Видео: Полицајците во Бразил се вклучија во протестите - не сакаа да употребат сила врз своите луѓе

Од вчера цел Бразил е на нозе и илјадници луѓе протестираат поради цената на билетите за Светското првенство во фудбал.

Имено, полицијата која излезе низ улиците на Бразил за да ги смири и спречи демонстрантите да направат штета, направи нешто неочекувано кога застана од нивна страна и се приклучи на протестите.

Сведоците ги поздравија храбрите и хумани полицајци со овации, а снимката веднаш стана хит на социјалните мрежи и Интернет просторот.

најчитано сега