Трипуновски: Мора да има одговорност за лошото справување со свинската чума

„Протест на земјоделците од Свети Николе. Лошото менаџирање со државното земјоделското земјиште и неспособноста во справување со Африканската чума кај свињите се само дел од проблемите кои ги мачат земјоделците од овој крај“, пишува на социјалната мрежа Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.
Одговорност за овие злодела мора, и ќе има, додава во Фејсбук статусот Трипуновски. 

28.09.2022 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега