Тринаесетгодишниот Марко го фати светиот крст во Прилеп

Оваа година во Прилеп најмногу среќа имаше 13-годишниот Марко Ристески кој го фати светиот крст. Марко инаку е ученик и за медиумите изјави дека многу сакал да учествува во оваа традиција и годинава му се исполнила желбата.

 

19.01.2022 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега