Трик кој ги воодушеви домаќинките: Исперете го тепихот без кревање и поместување

Секако дека во секоја куќа има работа, барем еднаш неделно, месечно или годишно.

Така ред доаѓа и на тепихот кој мора да се испере.

Ние денеска ви претставуваме метод кој е многу ефикасен.

Вака изгледа процесот на чистење:

tepih

-тепихот прво исмукајте го

-потоа памучна крпа нетопете со оцет

-со крпата пребришете го добро вашиот тепих

tepih2

-друга крпа малку намокрете ја и на неа ставете сода бикарбона

-оставете се да отстои 20-25 минути

-тепихот повторно исмукајте го

Вашиот тепих на овој начин ќе добие сјај и ќе се ослободите од штетниците кои не се видливи со голо око.

112571-ciscenje-tepiha-ls

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега