Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата во Цетиње

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна жалост, откако денеска во Цетиње загинаа 11 луѓе, а уште шест се повредени при напад на 34-годишен маж.

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ преку Телеграм објави дека во населбата Медовина загинале 11 лица, а меѓу нив имало и деца.

„Ваква трагедија нес е памети во Црна Гора“, кажа Абазовиќ.

12.08.2022 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега