Три земјотреси за 30 минути ја стресоа Италија

Серија од три земјотреси  ја стресоа Италија во рок од 30 минути.

Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по пет минути уште еден потрес од 2.2 степени.

Пред десет години се случи разорен земјотрес од 6.3 степени во Италија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 13:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега