Три сестри го убиле својот татко - познат руски мафијаш, а сега се потпишува петиција за нивно ослободување

 

 Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) го признале убиството на нивниот 57-годишен татко Михаил Качатуријан, па биле осудени за убиство.

Обвинителството утврдило дека таткото со години ги малтретирал и ги злоставувал психички и физички.

Тие се осудени за убиство, а сега повеќе од 300 илјади луѓе потпишуваат петиција за нивно ослободување.

Како што пренесуваат руските медиуми, сестрите го избоделе нивниот татко до смрт, откако тој со години ги тепал и сексуално ги злоставувал. Тие го признале убиството и откриле дека со години трпеле сексуално, психичко и физичко злоставување, поради што една од нив дури и се обидела да се самоубие.

„Го мразевме и посакувавме само една работа – да исчезне или никогаш да не сме го запознале во нашиот живот“, раскажала Кристина.

Наводно, таткото ги малтретирал на најразлични начини, а еднаш една од сестрите морала да ги изеде кучешките влакна од подот затоа што не исчистила.

„Еднаш Михаил пронајде кучешки влакна на тепихот, по што повика една од ќерките и ја натера да го изеде тоа“, открил семеен пријател за руските медиуми кои што откриваат дека, за да ги шпионира додека не е дома, поставил камери низ целата куќа.

На денот на убиството, сестрите тврделе дека им се заканувал со ноќ. Една од нив го зграпчила и го прободела, а потоа и останатите две се придружиле. Тој некако успеал да побегне од станот, но подоцна бил пронајден мртов пред лифтот.

Сите нивни пријатели го знаат како тиранин, а Михаил кој што бил истакнат член кај руското подземје, бил зависник од хероин. Токму поради малтретирањата, неговата сопруга и мајката на трите ќерки побегнала.

„Секогаш ги тепаше. Еднаш ги одведе во шумата и им се закануваше дека ќе ги убие. Мајката побегна, а тој забрани секаква комуникација со неа. Качатуријан беше поврзан со подземјето, тој беше мафијашки бос“, открила една семејна пријателка за руските медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега