Три пати е постар од неа: Милијардерот не престанува да освојува помлади девојки

Хајди Клум, Наоми Кемпбел, Елизабет Грегорачи и многу други светски убавици имале епизоди од животот со италијанскиот бизнисмен и некогашен прв човек а Формула 1, Флавио Бријаторе (70).

Низата на помлади дами кои што влегуваат во врска со него не запира тука, сега на ред дојде финалистката на Мис на Италија од 2014-та година, Марија Лудовика Кампане (24).

Таа неодамна дипломирала на Институтот Марангони во Милано и има сопствен моден бренд, како и соработка со уште една линија на костими за капење кои што често ги рекламира на својот профил на Инстаграм.

Медиумите во Италија пренесуваат дека Бријаторе „полудел'' по заносната убавица со која што поминал романтичен викенд на својата јахта во Сардинија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега