Три кујнски сунѓери ставете во фрижидер:Едноставен трик кој ќе ви заштеди пари

 

Доколку имте проблем со овошјето и зеленчукот кое брзо скапува во фрижидер, еден едноставен трик со сунѓери може многу да ви помогне.

Сунѓерите ставете ги во фиоката со овошје и зеленчук. На овој начин вишокот на влага ќе се апсорбира, а овошјето и зеленчукот нема брзо да скапуваат.

Истите сунѓери може да ги држите во фиоката и до 15 дена.

На овој начин ќе заштедите, бидејќи нема многу брзо да ги фрлате намирниците кои скапале.

 

 

 

04.08.2017 - 15:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа