Три дена во неделата јадете ја оваа мешавина од зеленчук и до лето ќе ослабете - топи килограми и ги чисти цревата

Овој оброк ги чисти мастите во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а исто така ја регулира киселината во желудникот.

Овој рецепт за мешавина многу брзо ги намалува вишокот килограми. За него потребни ви се:

-зелка

-репа

-морков

-сок од лимон

-маслиново масло

Изрендајте ја зелката, репата и морковот во размер 3:1:1. На тоа додадете магдонос или целер по вкус ако сакате. Измешајте го зеленчукот за да се ослободи сок. Потоа додадете малку сок од лимон.

На крајот додадете маслиново масло или некое друго растително масло по избор. Салатата немојте да ја солите. Вашито оброк е подготвен. Јадете ја оваа салата за вечера три дена и ќе ги видите првите резултати кои ќе ве воодушеват.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега