Тревога во американската амбасада- итна инетревнција на пожарникарите откажана

Попладнево скопските пожарникари биле повикани да интервенираат во амбасадата на САД во Скопје, потврдија за Телма извори вклучени во интервенцијата.

Но по проверките на пожарникарите од безбедносните служби на амбасадата, повикот за интервенција бил отповикан и на пожарникарите им било кажано дека најверојатно станува збор за вклучен аларм за пожар по грешка.

Не е познато дали случајот е поврзан со настанот од последното соопштение на МВР за спречен терористички напад од страна на ИСИС и во соработка со партнерска држава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 20:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега