Трета среќа за режисерот: Се свршија Василевска и Дамовски, професорката ја објави убавата вест

Професорката од Правниот факултет и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека се свршила со режисерот и продуцент на „Еднооки“, Борис Дамовски.

Објавата стана видлива за нејзините следбеници денеска, на нејзиниот роденден, иако веридбата се случила уште на 26 јануари.

За Борис Дамовски, пак, ова ќе биде трет брак,а за Василевска втор.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 19:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега