Трета среќа: Пејачката Анабела стана мајка по трет пат

Популарната српска пејачка Анабела која е позната по групата Фанки Џи, по трет пат стана мајка.

Анабела која веќе има две ќерки сега стана мајка по трет пат, а среќниот татко Андреј на големо се подготвува за прослава.

Анабела родила здраво женско дете долго 50 сантиметри и тешко 2.920 грама.

- Се породив по природен пат и среќна сум, вели мајката.

- Пресреќен сум, веќе ја подготвивме собата за нашата ќеркичка. Се е подготвено за нашата принцеза, вели таткото.

најчитано сега