Трет ден од агонијата: Продолжува потрагата по 6-годишниот Ибрахим, семејството се сомнева во ова

Потрагата по момчето од Бегов Хан и вчера беше завршена без резултат, а епродолжена денеска во утринските часови. Семејството се сомнева дека детето е натрупано со песок во реката.

Поради временските услови, непристапните терени, матната и брза река Босна, за вчера потрагата по 6-годишното момче кое завчера падна во надојден поток откако изгубило рамнотежа над велосипедот, била завршена без резултат.

Со чамци биле пребарани 20 килоемтри терен, а мештените и спасувачките екипи оделе пешки покрај берегот на реката за да ги прегледуваат терените.

Акцијата е продолжена и денеска и се очеклуиваат уште поголем број спасувачки екипи, а кога реката ќе се разбистри и ќе се намали нејзиниот водостој би требало да бидат вклучени и нуркачи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега