Тренерот на европскиот великан доживеа срцев удар

Фудбалскиои клуб на Тотенхем на друштвените мрежи објави дека тренерот на младиот тим, Уго Ехиогу е сместен во болница, откако колабирал, на тренинг.

Како што наведуваат, тренерот има 23 години, а прва помош му е укажана на теренот, и најверојатно се работи за срцев удар.

Од клубот исто така, нагласуваат сека тие благовремено ќе ги известат фановите за неговата состојба.

Тој е поранешен играч на Вест Бромовиќ, Астон Виља, Литса и други.

Одиграл и четири меча за А репрезентацијата на Англија.

 

 

 

21.04.2017 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа