Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградата на Владата: „Паричната награда целосно треба да му припадне на нашиот херој!

Тренерот на македонскиот сребрен олимпиец Дејан Георгивевски, Дарко Костовски, преку социјалните мрежи информираше дека тој и неговиот брат како тренери се откажуваат од 10.0000 евра, кои државата нив со вчерашната одлука на Владата им ги додели за големи успех во Токио.

„Мојот брат д-р Борче Костовски и јас како тренери на олимпискиот сребрен медалист Дејан Георгиевски, апсолутно се откажуваме од премијата што е доделена за нас, секако таа целосно треба да биде насочена кон олимпискиот вицешампион, новата македонска гордост! За нас како тренери во овие моменти доволен е олимпискиот историски сребрен медал (СО ЗЛАТЕН ОТСЈАЈ)“– напиша Костовски на својот фејсбук профил.

28.07.2021 - 14:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега