Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

Присуството на Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон е поради храбрите и државнички одлуки кои ги донесе СДСМ за членство во Алијансата, рече пратеничката на СДСМ, Јована Тренчевска во емисијата Самo вистина на Канал 5 Телевизија.

-Мицковски и придружната делегацијата немаше да бидат во Вашингтон на најголемиот настан во светот – Самитот на НАТО ако не беа храбрите и државнички одлуки коишто ги донесе СДСМ, за членство во НАТО. Овие одлуки беа блокирани, остро критикувани од страна на ВМРО-ДПМНЕ и опструирани во процесот на носење. И тоа е нивното лицемерие, рече пратеничката на СДСМ, Јована Тренчевска во емисијата Само Вистина на Канал 5 Телевизија.

10.07.2024 - 21:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега