Трансфер бомба: Големата ѕвезда на Ливерпул се сели во Реал Мадрид

Кога се во прашање големите трансфери за ова лето, еден играч на Ливерпул беше оној од кого се очекуваше дека ќе си замине од клубот за големи пари, а тоа беше Мохамед Салах, сепак Египќанецот останува на Енфилд.

Неговиот соиграч од нападот Садио Мане постигнал договор со кралскиот клуб и во новата сезона би требало да го носи белиот дрес на Реал Мадирд. Сепак проблем во трансферот претставува тоа што тој беше желба на Зинедин Зидан и договорот бил постигнат пред тој да замине од клубот. Па во моментов трансферот на Мане во Реал Мадрид.

Инаку, токму Сенегалецот беше единствениот стрелец за Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите, каде поради големите грешки на голманот Лорис Кариус англискиот клуб изгуби со 3:1.

Инаку Садио Мане откако пристигна во Ливерпул од Саутемптон е еден од најдобрите играчи на клубот, а сега го очекува и настап на претстојното Светско првенство кое ќе се игра во Русија.

 

 

 

04.06.2018 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега