Трамп се закани: Ќе биде мртов секој кој сака да се приклучи на Џихадистите

Американскиот претседател Доналд Трамп, се огласи и кажа дека САД и понатаму ќе бидат на штрек за мрежата на исламисти и дека будно ќе ја следат состојбата.

- Тоа што ја загуби целата територија во Сирија, е доказ дека исламската држава има лажен наратив, вели Трамп.

Ги обвини за брутални егзекуции, убиства на жени и деца, сексуални злоупотреби и злоставување деца на војници.

Се закани дека сите кои ќе им се придружат ќе бидат мртви.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега