Трамп му остави писмо на Бајден

Претседателот Доналд Трамп ги избегна повеќето традиционални потези што претседателот ги исполнува за инаугурацијата на неговиот наследник, освен еден: остави писмо до Бајден. Портпаролот на Белата куќа, Џед Дир, потврди дека Трамп оставил порака за неговиот наследник.

Претседателите обично оставаат белешка со честитки и поддршка во овалната канцеларија, но некои се прашуваа дали Трамп ќе го стори тоа, со оглед на тоа што не сакаше да ја признае победата на Бајден.

Белата куќа не ја објави содржината на белешката на Трамп. „Тоа е писмо помеѓу 45. и 46. претседател “, рече Дир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 20:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега