Трамп исвиркан додека оддаваше почит на судијката Рут Бадер Гинсбург (ВИДЕО)

Американскиот претседател, Доналд Трамп беше исвиркан додека оддаваше почит на неодамна починатата судијка Рут Бадер Гинсбург пред зградата на Врховниот суд во Вашингтон.

Насобраните граѓани почнаа да викаат и скандираат во моментот кога се појави Трамп, пишува „Си-Ен-Ен“.

Како што наведе медиумот, претседателот го слушна она што ретко го слуша и направи нешто што ретко прави – носеше заштитна маска и гледаше во луѓето кои негодуваа на неговото присуство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 23:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега