Трамп го помилува Благојевиќ- од затвор излезе со седа коса и стар (ФОТО)

Благојевиќ, кој беше осуден на 14 години затвор за корупција, е пуштен 4 години пред да има право на условна слобода.

Поранешниот гуверенер на Илиноис со српско потекло, Роб Благојевиќ, излезе од затвор откако беше помилуван од претседателот Трамп. БлагојевиЌ, кој беше осуден на 14 години затвор за корупција, е пуштен 4 години пред да има право на условна слобода.

Она што на сите им падна во очи е неговата седа коса.Тој одсекогаш бил познат по својата темна боја на коса, а бидејќи во затворот е забрането фарбање, неговата коса сега е бела (седа).

По излегувањето од затвор, поранешниот гувернер истакна дека длабоко и вечно ќе му биде благодарен на Трамп за одлуката да му ја преименува казната, додавајќи дека  научил многу за кривичниот систем и колку тој може да биде неправеден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега