Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Болтон

Американскиот Претседател, Доналд Трамп, го отпушти својот советник за национална безбедност, Џон Болтон.

“Го информирав Џон Болтон минатата ноќ дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата Куќа”, напиша Трамп на Твитер.

Американскиот претседател тврди дека тој силно се спротиставил на многу од препораките кои ги давал Болтон.

Нов советник ќе биде именуван следната недела.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 20:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега