Трајковски се пожали на судиите: Не сум во добра здравствена состојба

На денешното рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Тони Трајковски се појави во судницата и рече дека дошол и покрај тоа што немал покана и се чувствувал лошо.

Трајковски се пожали дека не е во добра здравствена состојба, а неговиот адвокат доставил и медицинска документација во која пишувало дека му е препорачана терапија и не може да присуствува на ваков процес.

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега