Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

 

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

- Ова го темелиме врз основа на тоа што направивме финансиска анализа за нашите можности за следните четири години и врз основа на фактот дека Советот на општина Гази Баба ќе биде предводен од ВМРО-ДПМНЕ и и коалицијата, рече Трајановски. 

Тој најави дека продолжува изградбата на фекалните канализации во Јурумлери, Трубарево, Гоце Делчев, Колонија, Ергеле, Дрма, Црешево, Смилковци, Виниче, Страчинци, Булачани и Раштак.

 

 

 

21.10.2017 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа