Трајановски до Шилегов: Не ги казнувајте граѓаните заради тоа што јас сум започнал некој проект

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски на својот фејсбук профил порача дека Скопје се сака со работа.

„Повеќе од 2 години слушам невистини дека во градот не е оставен ниту еден проект. Знаете дека тоа не е вистина и јас чуствувам одговорност кон граѓаните да кажам кои проекти ги оставив во градот Скопје.

Петре, Скопје се сака со работа !!! Не ги казнувај скопјани само заради тоа што јас сум започнал некој проект. Тие проекти не се ниту мои ниту ваши, туку се на сите жители на Скопје“, напиша Трајаноски на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.01.2020 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега