Трагичен пресврт во приказната со прегазеното момче: Девојката му била бремена, тој почина

 

Во септември спремавме свадба, а сега те испраќам во вечниот дом. Сине, работеше две смени за да може да се ожениш со саканата, што ќе правам сега јас без тебе.

Со овие зборови мајката на прегазениот Милош од Србија кого го прегазија на улица, се прости од него.

Нов уште потрагичен пресврт во целата приказна следува откако по неговото починување се откри дека неговата девојка и вереница, Снежана, била бремена. И таа се бори за живот на Клиника.

Неговите пријатели на погребот велат дека тој им бил пример и вистински другар. 

Инаку, 25-годишниот Милош од Србија во Црна Гора каде што и беше прегазен отишол да заработи за својата свадба со саканата 24-годишна Снежана дополнителни пари.

 

 

 

20.07.2018 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа