Трагичен крај на потрагата по Наталија која исчезна во Грција - со денови се трагало по неа, а телото било во близина

Телото на британската астрофизичарка Наталија Кристофер (34), која исчезна во понеделникот на грчкиот остров Икарија кога заминала на трчање, пронајдено било во провалија.

Научничката ја пронашол пожарникар 800 метри подалеку од хотелот во кој престојувала 38-годишната Наталија со своето момче.

Да потсетиме, Наталија исчезнала во понеделникот откако заминала на трчање. Кога не му се јавувала на момчето на телефон, тој го пријавил нејзиното исчезнување.

За време на истрагата полицијата открила и траги крв на нејзината пшерница, а собарката раскажала дека парот се расправал ноќта пред исчезнувањето.

Тие на острвото дошле во саботата и требало во понеделникот на се вратата на Кипар, каде и двајцата живееле.

Засега не се познати детали за нејзината смрт.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2019 - 18:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега