Траги од гуми и расфрлани предмети сведочат за трагедијата - специјалци ќе го извлечат автобусот

На местото на несреќата каде автобус излета на патот Скопје-Тетово, при што загинаа 14. лица, а 30 се повредени, уште има остатоци од автобусот кои говорат за ужасот во Македонија.

Телма пренесува дека се видливи трагите од гумите на возилото кое се излизгало преку двете коловозни ленти. На терен има остаоци од личните предмети на пацитниците и местот е обвезбедено од полицијата.

Специјалци ќе го извлекуваат автобусот од провалијата покрај патот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега