Трагедија во Струмица: Му паднала метална шипка на глава и починал

Околу 14.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во селото Зубово, струмичко, додека 66-годишниот Б.К. од селото работел во нива со трактор под пластеници, една метална шипка од пластеникот се откачила и го удрила во задниот дел на главата, по што починал.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал, а увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството за погреб.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега