Трагедија во Пробиштип: Градежен работник се повредил, па починал на работното место

 

Градежен работник бил повреден вчера во Пробиштип, по што од здовиените повреди починал.

„Вчера во 13.00 часот во Полициската станица Пробиштип, С.Т.(27) од Пробиштип пријавил дека при изведување на градежни работи во фабрика во Пробиштип бил повреден М.С.(63) од село Злетово и од здобиените  повреди починал“ соопштува полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 09:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега