Трагедија во Охрид: Машки труп извлечен од водите на Охридското езеро

 

Попладнево околу 18 часот во водите на Охридското езеро кај месноста Сараиште се удавило машко лице на возраст од околу 60 години. На местото на несреќата веднаш излегле екипи на СВР Охрид и на јавното обвинителство.

Очевидци велат дека телото најпрво го забележале посетители на плажата.

Информацијата е потврдена од портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. За сега нема други информации.

Видео од ТВ НОВА:

 

 

 

18.06.2017 - 21:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа