Трагедија во Македонија: Си легнала па ја нашле почината

Трагедија ја потресе Македонија кога во 10.15 часот во Полициската станица Ресен, од Јавната здравствена установа Ресен било пријавено дека во куќата на П.Х. од селото Јанковец била пронајдена почината 55-годишната В.К.

Полициски службеници излегле на местото и извршиле разговор со сопственикот на куќата и нејзиниот сопруг К.К.

Според нивните изјави, на 17.05.2019 година во вечерните часови сите заедно отишле во куќата на П.Х. и околу 22.30 и е слошило, по што легнала и најверојатно во текот на ноќта починала.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Ресен. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега