Трагедија во Македонија - прегазено момче им подлегна на повредите

Малолетник од Тетово починал како последица од повреди здобиени во сообраќајна несреќа, информира МВР.

Имено, На 13.01.2021 во 18:00 часот било пријавено дека на ул.„Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од 30-годишниот З.В. од село Фалише, тетовско, удрило во малолетен пешак од Тетово. По незгодата пешакот бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега