Трагедија во Македонија: Мртов маж најден во Преспанско Езеро

Трагедија се случи во Македонија кога вчера во 11 часот и 05 минути во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот-Крани, има починато лице.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека 72-годишниот Ѓ.Д. од Неготино околу 10.50 часот влегол во водите на Преспанското езеро, му се слошило и починал.  

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега