Трагедија во Македонија: Маж изгоре во пожар

Голема трагедија се случила вчера во Македонија кога во 12.00 часот било пријавено дека во селото Браилово, прилепско, настанал пожар во куќа кадепочинал сосптвеникот.

Се работи за 38-годишниот Ј.Т. кој за жал починал на местото на настанот.

Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Пожарот бил изгаснат, а извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега