Трагедија во Македонија: Излетал од пат, се превртел и починал на лице место

Во 21,50 часот синоќа било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од 37-годишниот М.Р. од село Еднокуќево, струмичко излетало надвор од патот и се превртело.

Во незгодата на местото на настанот починал М.Р.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега