Трагедија во Куманово: Син ја пронашол својата мајка мртва во бањата

 

Жена била пронајдена мртва во бањата од својот дом, информира полицијата.

-Вчера во 19:20 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„521“ во населба Карпош била пронајдена почината 64-годишната В.П.. По преземени мерки било утврдено дека починатата во 18:30 влегле во бањата да се тушира, а во 19:15 часот без знаци на живот ја пронашол нејзиниот син. Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на семејството - соопшти полицијата. 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега